Rozwód – pomoc adwokata

Rozwód – trudny czas, który trzeba przetrwać

Rozwód to niezwykle stresujące wydarzenie w naszym życiu. Nie dość, że rozpada nam się małżeństwo, które tak pieczołowicie budowaliśmy przez lata, to jeszcze przeważnie ma miejsce rozpad całej rodziny. Gdy posiadamy dzieci, one także w dużej mierze będą narażone na działanie czynników stresogennych związanych z rozstaniem się rodziców. Ważne jest więc aby do minimum ograniczyć komplikacje, tak by rozwód przebiegał możliwie łagodnie i byśmy zarówno sami jak i nasze pociechy mieli jak najmniej stresu z tym związanego. Potrzebny nam jest wtedy najlepszy adwokat Olsztyn, by pomógł nam doprowadzić rozwód do końca.

Dogadać się – czasami to nie takie proste

Przy rozwodzie najważniejszą rzeczą jakiej musimy dokonać jest dogadanie się, co do podziału majątku wspólnego oraz kwestii opieki nad dziećmi. Może w tym pomóc bardzo dobry i doświadczony adwokat Olsztyn. Niestety obie te kwestie przysparzają sporo kłopotów. Zacznijmy więc od tej pierwszej, która przynajmniej teoretycznie powinna być łatwiejsza do ustalenia. Przez całe życie gromadzimy pewien majątek. U niektórych jest on większy, u innych mniejszy, ale każdy z nas ma w posiadaniu jakieś dobra, które przy zawieraniu małżeństwa stają się już wspólnymi rzeczami. Tak dzieje się, gdy nie mamy podpisanej intercyzy, lub rozdzielności majątkowej.

Gdy dochodzi do rozstania, należy ustalić, które rzeczy pozostaną przy małżonku, a które przy żonie. Jasnym jest, że część z nich wypracowało się samodzielnie i chciałoby się je zachować dla siebie. Tak jest często na przykład z mieszkaniem. Przed zawarciem związku małżeńskiego mogło być ono własnością na przykład mężczyzny, lub współwłasnością z jego rodzicami. Często bowiem zdarza się, że młody chłopak mieszkający z rodzicami i posiadający prawa do ich domu żeni się. Wtedy jego małżonka również otrzymuje prawa do nieruchomości, a rozwód jest momentem, kiedy może ją zachować dla siebie nawet w całości. To dlatego, że pani domu inwestująca w sprzęty gospodarstwa domowego może twierdzić, że to ona jest współwłaścicielką mieszkania i inwestując w zakup mebli po części nabyła do niego prawa.

Taka wersja może się okazać całkiem logiczna i przekonać sąd do postanowienia własności do mieszkania na korzyść jednej ze stron. Wszystko zależy od tego, co zadecyduje sędzia, dlatego niezbędny jest adwokat Olsztyn, który pomoże skonstruować odpowiednie pisma uzasadniające, z jakich powodów mieszkanie ma zostać przy jednym z małżonków. Sporo ciekawych informacji na temat rozwodu znajdziemy na tej stronie: https://adwokatkakowski.pl/sprawy-rozwodowe.

Opieka nad dziećmi – załatwmy to po ludzku

Nasze pociechy bardzo przeżywają nasze rozstanie, dlatego ważne jest, byśmy nie dali się sprowokować i nie sprowadzali dzieci do roli przedmiotu sporu. Należy ustalić, z kim dzieci pozostaną po rozwodzie, tak, by wszystkie kwestie były załatwione zanim jeszcze dojdzie do całkowitego rozstania. W tym również może pomóc adwokat Olsztyn. Jeżeli bardzo chcemy, by dzieci zostały z nami, jego pomoc bardzo wydatnie przyczyni się do tego, co zadecyduje sąd.

Możemy bowiem wspólnie z prawnikiem przygotować uzasadnienie dla sądu, gdzie napiszemy o powodach, dla których lepiej dla dzieci będzie, by były pod naszą opieką. Pamiętajmy jednak, że kłócenie się o dzieci to w gruncie rzeczy nomen-omen bardzo dziecinne podejście. Lepiej załatwić tę sprawę jak dorośli i dogadać się w kwestii opieki. Warto też spytać same dzieci o zdanie ponieważ najlepiej wiedzą one same, z kim będzie im lepiej. Oczywiście kluczowe znaczenie w tej sprawie ma też wiek dziecka. Z tego powodu musimy wykazać się wyjątkową delikatnością.